27 Юни, 2026

Трус от 3,8 по Рихтер разлюля Македония

Трус от 3,8 по Рихтер разлюля Македония

Епицентърът на труса е бил на 6 км източно от Струга

Земетресение от 3,8 по скалата на Рихтер е регистрирано в Македония в 2:20 ч. местно време (3:20 ч. българско време), съобщава Европейският средиземноморски сеизмологичен център (EMSC), цитиран от Агенция "Фокус".

Епицентърът на труса е бил на 6 км източно от Струга и на 80 км от албанската столица Тирана, с дълбочина от два километра под земната кора.

Македонските медии съобщават, че в ранните часове на деня жителите на Струга и Охрид са разбудени от земетресението, което е продължило около седем секунди. Миналата година в района бе регистрирана дълга поредица от трусове, която изплаши местните и туристите.
Сподели:
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.

Коментари (0)