18 Август, 2026

Целият руски елит заминава заедно с Путин за Китай

Целият руски елит заминава заедно с Путин за Китай
Владимир Путин, снимка EPA/BGNES

Петима вицепремиери, министри, шефове на институции

Руските чиновници, заемащи най-значимите постове в държавната власт на Русия, ще придружават Владимир Путин при предстоящото му посещение в Китай.  Това стана ясно от изявление на помощника на руския президент Юрий Ушаков по време на брифинг за медиите. 
Визитата ще се състои на 16–17 май, съобщава Каспаров.ru.

Ушаков напомни, че преди година – през март 2023 г., китайският лидер Си Дзинпин посети Русия. Това беше първото му пътуване зад граница, след като бе избран за трети мандат.

Контролираната от Кремъл агенция "Новости" съобщи списъка със състава руската делегация.

В него са включени външният министър Сергей Лавров, министърът на финансите Антон Силуанов, заместник-шефът на президентската администрация Максим Орешкин, директорът на железниците Олег Белозеров. За Китай заминават също директорката на централната банка Елвира Набиулина, шефът на "Росатом" Алексей Лихачев, шефът на "Роскосмос" Юрий Борисов, директорът на Федералната служба по военно-техническо сътрудничество на Русия Дмитрий Шугаев, министърът на икономическото развитие Максим Решетников.

Руският автократ ще бъде придружаван също от министъра на отбраната на Русия Андрей Белоусов и секретаря на Съвета за сигурност Сергей Шойгу, които ще участват в неформална среща на Путин и президента на Китай Си Дзинпин.

В състава на делегацията влизат и представители на руския бизнес: президентът и председател на управата на Сбербанк Герман Греф, упълномощеният по защита на правата на предприемачите Борис Титов, шефът на Руско-китайския делови съвет и притежател на Volga Group Генадий Тимченко, и предприемачът Олег Дерипаска.

В разширения състав на групата влизат петима вицепремиери: Денис Мантуров, Дмитрий Чернишенко, Александър Новак, Татяна Голикова и Юрий Трутнев.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски  Ормузки проток

Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток

По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна

Коментари (0)