9 Юли, 2026

ЦИК, отново: Столичната община да унищожи неизползваната хартия за машинно гласуване

ЦИК, отново: Столичната община да унищожи неизползваната хартия за машинно гласуване

МВР да охранява запечатаните помещения с ролките до унищожаването им

Централната избирателна комисия изпрати писмо до Столична община, с което указа още днес да бъдат унищожени неизползваните ролки хартия за машините за гласуване от предишни избори, предаде БНР с позоваване на секретаря на ЦИК Севинч Солакова.

"До кмета на Столична община и до министъра на вътрешните работи с копие до министър-председателя с указание незабавно до края на деня на 6 юни да бъдат унищожени неизползваните ролки със специализирана хартия за машинно гласуване от изборите за народни представители на 2 април 2023 година, както и от общите избори за общински съветници и за кметове на 29 октомври 2023 година." - посочват от ЦИК.

Централната избирателна комисия предприе мерки след писмен отказ на Столичната община да изпълни указание на ЦИК за унищожаване на ролките за машините с обяснението, че ги е запазила, тъй като те са изборни материали, а все още няма произнасяне на съда по обжалвания избор на кмет на Столичната община. 

ЦИК поиска МВР да охранява запечатаните помещения с ролките до унищожаването им на подходящо място.

Сподели:
Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

"Тъй като се намирам в Страсбург заедно с колеги от ПГ на ДПС, където провеждаме поредица от срещи с евродепутати и представители на различни политически групи, и след като разбрах какво се случва в момента в МВР, ГДБОП и ДАНС, реших да не губя време и да подам сигнала незабавно."

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

От партията внасят законопроект за забрана на социалните мрежи за деца до 16 години. "Днес едно съобщение в чат може да нарани едно дете повече, отколкото може да бъде наранено в училище."

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Тя е съпруга на поета. Едни от обичаните нейни творби са текстовете на „Може би“ на група „Сигнал“, „Разпилей ме ти цялата“ в изпълнение на Лили Иванова и „Любовта е“ на Хайгашот Агасян.

Коментари (0)