БСП, ДПС и "Воля" си правят реклама, знаят, че няма да свалят кабинета
"Вотът на недоверие вероятно ще се гласува през януари 2018 г. Тогава лидерът на БСП Корнелия Нинова има рожден ден. Може съпартийците да ѝ готвят подарък, но гласуването няма да е в полза на левицата". Това заяви пред Канал 3 зам.-председателят на парламента Цвета Караянчева.
"БСП и ДПС са заедно. С партията на Веселин Марешки "Воля" търсят начин да се рекламират с подобни действия и искане на оставки. Ако вотът мине, означава, че ще управляват БСП, ДПС и "Воля". Преди 6 месеца имаше избори. Хората показаха кой иска да управлява, а те не пожелаха да се връщат към спрените еврофондове, към схемите 3:5:8 и тройните коалиции. Когато БСП спечели избори, те винаги са честни, но ако ГЕРБ има повече гласове - то винаги са манипулирани, според социалистите", допълни Караянчева.
"Президентът Румен Радев все още има влияние от страна на Корнелия Нинова. Добре ще е да се отърси по-рано от нея. Той е президент на всички български граждани. Ние предвиждаме да бъдат намалени субсидиите за парламентарно представените партии. Дебатът е много популистки по тази тема. В Кърджали нямаме например общински кметове. За да отворим офиси на ГЕРБ, трябва да дам лични средства, или да помоля колегите си за помощ. Най-важното решение на конгреса, който предстои на ГЕРБ, е да продължим да стоим близо до хората", каза още зам.-председателят на парламента.
Още от България
Окончателно гласуване по удължителния закон за бюджета с дълга от 3,8 млрд. евро
Мотивите на Министерския съвет са, че дългът е необходим поради нуждата от финансиране в заключителната фаза на проектите по Плана за възстановяване и устойчивост
„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото
Готви ли се бомба с разкритията за скандалния следовател! За това загатна шефът на МВР
15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола
Лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се е удари в стълб в Горна Оряховица. Пострадал е шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.