17 Април, 2026

Цветан Цветанов: С отстраняването на Георги Костов се работи за порочни избори

Цветан Цветанов: С отстраняването на Георги Костов се работи за порочни избори

„Махнаха Станимир Флоров от ГДБОП през 2013 година, за да не се опорочат изборите тогава. По същия начин в момента се удря точно професионалното ръководство на МВР с уволнението на Георги Костов. В момента аз правя паралел с 2013 година – един професионалист Станимир Флоров беше освободен“, коментира зам. - председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов пред novini.bg. На въпрос на novini.bg дали се притеснява, че може да бъдат опорочени изборите, Цветанов отговори, че с този подход, начинът, по който се сменят областни управители, по който се сменят професионалисти в системата на МВР, може да има подобни притеснения сред всички български избиратели. 

„Точно затова винаги сме казвали, че служебният кабинет има една изключително важна и единствена задача – да гарантира провеждането на честни и прозрачни избори. А сега служебното правителство фокусира вниманието си върху кадровите смени, които правят във всички сфери. При положение, че страната ни отчита икономически растеж от 3,5% през 2016 година, излишък от няколко години, ниска безработица и добра прогноза за 2017 година, което означава, че е имало добри политики“, заяви Цветан Цветанов. Той смята, че смяната на подобни ръководители не е от комптенцията на служебния кабинет, защото не е избран от българския парламент, а просто служебно е назначен от президента Румен Радев. „В тази посока смятам, че има сериозни притеснения сред всички избиратели за евентуалното опорочаване на изборния процес. Но аз съм убеден, че с общи усилия ще неутрализираме тези схеми, които може би са се нагласили да ги правят“, каза още Цветанов. 

Сподели:

Коментари (0)

"Мяра": Избори с предизвестен победител при 50% избирателна активност

"Мяра": Избори с предизвестен победител при 50% избирателна активност

Пет формации сигурно влизат в новия парламент, три партии да малко под чертата

Димитър Ганев: Много мандати за „Прогресивна България“ са риск за Радев

Димитър Ганев: Много мандати за „Прогресивна България“ са риск за Радев

Социологията показва, че пет са сигурните формации, които ще влязат в новото НС, ако до урните отидат 3.2 милиона избиратели

Агенция "Тренд": 5 партии влизат в парламента, сериозна конкуренция се оформя за третото място

Агенция "Тренд": 5 партии влизат в парламента, сериозна конкуренция се оформя за третото място

Ново проучване чертае напрегната предизборна ситуация. Като първа политическа сила се очертава партията на Радев, на ръба на бариерата са три политически формации