За Гребеца- доколкото имам информация психологът е дал отрицателна оценка за поведението му. Що се касае до Йожи - за него има категорично становище, че не трябва да бъде предсрочно освободен. Това заяви на брифинг председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Коментарът му бе във връзка със законопроект за изменение на Закона за изтърпяване на наказанието и задържане под стража и връзката, която се прави с предсрочното освобождаване на „Наглите“.
„Задаваме си въпроса дали съдията, произнесъл се по вътрешно убеждение, е направил необходимото, за да се запознае максимално с информацията, която може да изиска от институциите“, коментира политикът от ГЕРБ и допълни: Няма български гражданин, който да не знае кои бяха „Наглите“, няма човек в държавата, дори децата знаят, че тези хора отвлякоха 19 български граждани. За 13 от тях бяха събрани годни доказателства, за да бъдат признати за виновни“.
„Да се прави интерпретация, че някой друг или българския парламент, носи отговорността, това е несъстоятелна теза. Това е обида за този, който е написал подобни твърдения, работейки в дадена медия“, обясни Цветанов.
„Българският парламент се е съобразил и е приел законодателна норма, която не противоречи и не променя досегашния начин за вземане на решения от българския съд“, поясни председателят на ПГ на ГЕРБ.
„Никой не ограничава съдията, който взима решение, да поиска допълнителна информация, дори само от вестниците или от Гугъл да се беше поинтересувал, щеше да събере достатъчна информация за всичко“, уточни той.
"Тези, които създават допълнителни тревоги не само на жертвите на групата, на всички, които са работили по тези групи и на гражданите, които се тормозеха и се притесняваха“, каза още Цветан Цветанов.
Той добави,че ще бъде предложено спешното въвеждане на електронни гривни, за да може да се гарантира контрол на поведението на предсрочно освободени.
Още от България
МВР: 3,7 млн. евро са отишли за заплати в "паразитна" структура на вътреното министерство
"Един по един е правена преценка на служителите и ще им бъде предложен пост", посочи вътрешният министър Иван Демерджиев
Боряна Димитрова: "Броня" на правителството е личният рейтинг на премиера, но до кога...
Едно от улесненията за управляващото мнозинство безспорно е фрагментираността на опозицията, критиките й се чуват, имат значение, но все още не могат да влияят. Парламента остава в сянката на кабинета
Безмер и Ямбол с нов протест срещу разполагането на американските самолети
Гражданският протест започва в 18.00 часа днес пред Областната администрация в Ямбол, след което е предвидено и шествие до сградата на общината