27 Юли, 2026

Десетки арести в Турция заради възхваляване на училищни стрелби в мрежата

Снимка: БГНЕС

Турция разпореди 83 ареста заради възхваляване на училищни стрелби в интернет

Турската полиция съобщава, че е издала заповеди за арест на десетки лица, обвинени в публикуване на противоречиво съдържание в социалните мрежи след двете смъртоносни стрелби в училища тази седмица

„Бяха издадени заповеди за арест на 83 лица, за които е установено, че са публикували постове и са извършвали дейности, възхваляващи престъпленията и престъпниците и нарушаващи обществения ред, и срещу тях са предприети правни действия“, цитира Франс прес изявление на полицията, предаде БГНЕС.

Стрелба в училище в турския окръг Кахраманмараш на 15 април завърши с 4 загинали и 20 ранени. Преподавател и трима ученици загубиха живота си. Четирима от пострадалите са с тежки наранявания. Причината за стрелбата все още не е ясна, съобщава турската държавна телевизия ТРТ Хабер.

Изстрелите са произведени в средно училище в град Кахраманмараш. Нападателят е ученик от 8 клас, съобщи валията на Кахраманмараш.

 

Сподели:
Главният конструктор на Fire Point: Украйна може много скоро да удари с балистични ракети по Русия

Главният конструктор на Fire Point: Украйна може много скоро да удари с балистични ракети по Русия

Според Щилерман в момента се провеждат ключовите изпитания на ракетния двигател, след което ще започнат тестовите полети

Бърнам: Володимир, ти си първият лидер, когото посрещам лично, това не е случайно

Бърнам: Володимир, ти си първият лидер, когото посрещам лично, това не е случайно

„Целта е да се изпрати много ясно послание: ние подкрепяме Украйна на 100%, аз лично съм с вас на 100% и ще изпълня изцяло всеки ангажимент, който тази страна е поела към Украйна“, добави британският премиер.

Тръмп: Ще попитам Путин дали руски сателити помагат на Иран

Тръмп: Ще попитам Путин дали руски сателити помагат на Иран

„Има голяма вероятност нещо да се случи“, каза американският президент по повод възможността за постигане на ново споразумение с Техеран

Коментари (0)