Това твърди високопоставен представител на бунтовниците в северозападната сирийска област
Турция превръща наблюдателните си постове в Идлиб в постоянни военни бази. Това твърди високопоставен представител на бунтовниците в северозападната сирийска област, цитиран от агенция Ройтерс.
Турските постове бяха установени по границите на Идлиб съгласно споразумение с Иран и Русия от миналата година.
Според бунтовниците турската армия е подсилила позициите си с десетки бронирани машини и танкове и стотици войници от спецчастите. Увеличени били доставките на боеприпаси за противниците на президента Башар Асад.
Всичко това се случва, след като Анкара не успя да убеди Техеран и Москва да спрат офанзивата на Асад в Идлиб.
Висш служител на турските служби за сигурност потвърди информацията, че към областта са изпратени подкрепления, и предупреди, че всяко посегателство срещу военните постове ще бъде счетено за атака срещу Турция и ще доведе със себе си „необходимото възмездие“.
Същият източник заяви, че в името на собствената си сигурност и сигурността на европейските страни Турция няма да допусне през границите си нова бежанска вълна от Сирия, тъй като това носи риск от проникване на радикали и терористи. Вместо това бежанците ще бъдат настанявани на сирийска територия.
Още от Свят
Foreign Policy: Путин ще продължи ескалацията, докато войната не се превърне в заплаха за собствената му власт
Експертите отбелязват, че ударите по нефтопреработвателните заводи пряко засягат приходите, чрез които Кремъл поддържа лоялността на най-близкото обкръжение на Путин
Цените на петрола се понижиха рязко
„Днешното движение се дължи на подновените надежди за нова рамка за деескалация между Иран и страните от Съвета за сътрудничество в Персийския залив“, заяви Ребека Бабин,
Newsweek: Украйна става все по-ценен съюзник на САЩ, изпълнява роля, която Тръмп очакваше от ЕС
Според авторите украинското разузнаване е намерило възможност да „помогне на САЩ и техните партньори на фона на продължаващата война с Иран“