12 Август, 2026

Убитите при протестите в Иран вече са около 2000 души

Снимка: EPA/BGNES

Техеран обвинява "терористи" за жертвите сред цивилните и служителите на реда.

Около 2000 души са загинали при протестите в Иран, съобщи БНР с позоваване на агенция Ройтерс, която цитира ирански държавен представител.
Според иранския чиновник, "терористи" са виновни за жертвите сред цивилните и служителите на реда.

Върховният комисар на ООН по правата на човека Фолкер Тюрк заяви, че е ужасен от репресиите срещу протестиращите в Иран.
Председателката на ЕК Урсула фон дер Лайен също осъди прекомерната употреба на сила и обяви, че ще предложи въвеждането на нови санкции срещу Техеран.

Намерения за нови санкции обявиха и Съединените щати. Американският президент Доналд Тръмп заплаши с 25 процента наказателен налог върху вноса от държави, които търгуват с Иран.

В отговор Китай заяви, че ще защити "решително" интересите си. Китай е най-големият вносител на суров петрол в света и е основният купувач на черното злато от Иран.

Сподели:
Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

„Всичко се потвърждава от вътрешни руски документи – те я подготвят за есента, точно след имитацията на парламентарните избори“, подчерта той

Тагарев: Правителството крие информация за дрона!  Радев  харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон

Коментари (0)