Оказва се, че представителите на силния пол по-трудно се справят след срив в отношенията с любим човек
Учени от университета в Никозия посочиха главните причини за мъжката самота, след раздялата с партньорката, пише в. "Дейли мейл".
Оказва се, мъжете много по-трудно се справят след срива на отношенията, в сравнение с жените.
В наши дни все повече успешни, здрави и в отлично психично състояние представители на силния пол невероятно трудно си намират половинка след прекъсната връзка. Най-често срещаната причина се явява страхът от това да не се повторят грешките от предишните отношения.
Сред най-разпространените причини за мъжка необвързаност специалистите посочват отказа на силния пол да встъпва във връзка с прекалено "достъпни" дами. За участвалите в проучването 6700 анкетирани, установяването на трайни отношения с подобни особи се считало за невъзможно.
Мъжете в зряла възраст ставали по-придирчиви към следващия свой избор. Те били на мнение, че хората трябва да си избират партньорка, изхождайки от собствените представи за идеалната половинка.
Но има и други причини разведените трудно да откриват сродна душа сред нежния пол.
Мнозина от тях не се чувствали достатъчно привлекателни и със слаби финансови възможности, които отблъскват дамите, търсещи по-дългосрочна връзка.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км