17 Юни, 2026

Нова руска атака срещу Украйна, взривове в Краматорск, въздушна тревога в още 7 области

Нова руска атака срещу Украйна, взривове в Краматорск, въздушна тревога в още 7 области
Снимката е илюстративна

Прехвърлени са резерви към купянския участък на фронта

През изминалата нощ жна Украйна отново беше подложена на руски атаки. Съобщава се също за взривове в Краматорск в Донецка област, предаде БНР. Преди това от украинската армия съобщиха масирана руска атака с дронове срещу дунавските пристанища Измаил и Рени, които се използват за износ на зърно.

Въздушна тревога беше обявена в Одеска, Полтавска, Кировоградска, Днепропетровска, Запорожка, Николаевска и в Херсонска област.

По-рано украинската армия съобщи, че е прехвърлила резерви към купянския участък от фронта заради опитите на руснаците да настъпват в Харковска област в Източна Украйна. Местните власти наредиха на жителите на Купянск да се евакуират. Градът беше освободен от руската окупация миналата година, но сега руската армия се опитва да пробие украинската отбрана в района.

Украинският вицепремиер Ирина Верещук предупреди съгражданите си да са готови за продължителни военни действия: "Подгответе се, че войната ще продължи дълго време и няма да приключи до края на годината или следващата пролет."

"Ние се подготвяме за маратон, не за спринт", добави тя.

По-рано министърът на отбраната Олексий Резников изрази увереност, че Украйна ще спечели тази война до следващото лято

Сподели:
Путин е домакин на азиатския форум АСЕАН на фона на натиск от Г-7 в помощ на Украйна

Путин е домакин на азиатския форум АСЕАН на фона на натиск от Г-7 в помощ на Украйна

От началото на мащабната си военна офанзива срещу Украйна преди повече от 4 години, Русия активно се стреми да задълбочи политическите и икономическите си връзки с държави от Азия

Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада

Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада

Платформата TankerTrackers, проследяваща пратки и складови наличности на петрол чрез сателитни данни, заяви, че по-късно и трети танкер на NITC също е напуснал обозначената зона

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Коментари (0)