18 Август, 2026

Украинският военен министър се надява на добри новини за Украйна до края на 2022

Украинският военен министър се надява на добри новини за Украйна до края на 2022
Олексий Резников

Олексий Резников посочва и грешката на Украйна, че прекалено много се е доверявала на своите съседи

Министърът на отбраната на Украйна, Олексий Резников се надява до края на тази година украинците да чуят „добри новини“ за ситуацията на фронта. Това става ясно от негов коментар в интервю за Военна телевизия в отговор на въпрос кога да очакваме края на войната, съобщава Укринформ.

„До края на годината ще има добри новини“, каза шефът на военното ведомство и уточнява, че всичко ще зависи от множество фактори.

"Аз съм добре информиран оптимист, така че имам определени положителни надежди, че тази година ще има добри, приятни новини за цялото украинско общество и света. Важно е хората да видят победа", заяви Резников.

Той добави, че Украйна се нуждае от подкрепата на други страни, за да спечели тази геноцидна война с Русия.

„Ако имаме воля, желание, готовност и способност да се защитаваме, трябват и други видове ресурси – това са оръжия, боеприпаси и пари за финансиране на държавата, както и много други неща. Имаме шанс да спечелим по-бързо и по-евтино. Категорично мога да засвидетелствам, че нашите партньори са готови да работят с нас не само в краткосрочен, но и в дългосрочен план", каза министърът на отбраната .

Според Резников грешката на Украйна е, че страната се доверява твърде много на съседа си, толкова много, че „не развихме нашата армия“.
Сподели:
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски  Ормузки проток

Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток

По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна

Коментари (0)