Военният експерт Михаил Жирохов отбеляза, че украинското командване умишлено пази информационно мълчание относно успехите в прогонването на руските окупатори от Купянск, тъй като иска да завърши операцията напълно
На фона на нарастващото руско присъствие в района на Покровск, украинските войски проведоха операция по издигане на знамето, като съобщиха, че то се вее в центъра на града
Новината за издигането на знамето съобщи 7-ми десантно-щурмов корпус.
„Щурмови полк „Скала“ издига украинското знаме в центъра на Покровск. Въпреки лъжите на Кремъл за „превземането“ на града, Украйна се бори, ще продължи да се бори и няма да предаде територията си на окупаторите“, се казва в изявлението, цитирано от Униан.
Пресслужбата на корпуса публикува и видео с демонстрация на веещия се украински флаг на място в Покровск, без да уточнява къде в центъра на града е заснето.
Военният експерт Михаил Жирохов отбеляза, че украинското командване умишлено пази информационно мълчание относно успехите в прогонването на руските окупатори от Купянск, тъй като иска да завърши операцията напълно.
Видеото показва и сцени на бойни действия в града.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение
"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом
Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен
"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист
Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл
Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.