Унгарският външен министър Петер Сиярто пристигна в Минск за преговори, предаде Униан.
"Войната в Украйна се изостря, заради бойните действия загиват все повече хора. Човешките животи трябва да бъдат спасявани сега, а това може да стане само с мир.“ – написа Сиярто във Фейсбук, без да адресира призива си към агресора Русия.
По думите му, Унгария очаква всички членове на международната общност да действат за постигане на мир колкото може по-скоро и да избягват действия, които може да доведат до продължаване или ескалация на войната.
Сиярто допълва, че е подготвен за критика от страна на обществото заради неговата визита в Беларус. Според него, думата трябва да се даде на всички страни в конфликта.
"Ще представям тази позиция за мир на днешните си преговори в Минск. Очевидно, мнозина ще критикуват визитата, но нашата позиция е ясна: каналите за комуникация трябва да са отворени.“ – коментира Сиярто.
Превод Faktor.bg

Коментари (0)