Москва винаги информира за телефонните разговори между руския президент Владимир Путин и президента на САЩ Доналд Тръмп. Това заяви прессекретарят на руския лидер Дмитрий Песков, пишат руски медии.
Така Песков коментира изявлението на Тръмп, че наскоро е имал „добри разговори“ с Путин и президента на Украйна Володимир Зеленски.
Освен това говорителят на Кремъл отказа да коментира възможно неформално общуване между Тръмп и Путин.
Тръмп разказа за разговорите си със Зеленски и Путин
Припомняме, че по-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че враждата между президента на Украйна Володимир Зеленски и руския диктатор Владимир Путин пречи войната да приключи. Той заяви, че „това е смешно и безумно“.
Тръмп също изрази увереност, че войната в Украйна ще може да бъде прекратена. Той добави, че Вашингтон работи по уреждането на конфликта.
Освен това президентът на САЩ съобщи за своите „добри разговори“ със Зеленски и Путин. По думите му той редовно общува с лидерите на Украйна и Русия.


Коментари (0)