В планините ще се развива купеста и купесто-дъждовно облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици
В понеделник, 11 май, ще преобладава слънчево време с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици.
Ще има условия и за градушки. Ще духа слаб и умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 22 и 27 градуса, по-ниски по крайбрежието на морето, в София - около 23 градуса.
В планините ще се развива купеста и купесто-дъждовно облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа умерен югозападен вятър, по-най-високите върхове на Рила и Пирин умерен и силен от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17 градуса, на 2000 метра - около 10 градуса.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над южното крайбрежие и на места там ще превали краткотраен дъжд. Възможни са и гръмотевици. Ще духа слаб и умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 17 и 22 градуса. Температурата на морската вода е 14-15 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала. І БГНЕС
Още от Свят
В Деня на Русия възпламениха рафинерия в Нижнекамск, удариха завод в Самарска област
В Нижнекамск кадри, публикувани онлайн, показват два големи пожара и гъст черен дим
Китай задържа гражданин на САЩ, заподозрян в шпионаж
Основателят на Института за стратегия и политика "Мианмар" Мин Цзън "е подложен на наказателни принудителни мерки... по подозрение в извършване на шпионска дейност, която застрашава националната сигурност на Китай."
Шок в Тел Авив: Тръмп и Иран са на крачка от сделка зад гърба на Нетаняху
САЩ и Иран са одобрили текст на Меморандум късно вечерта на 11 юни, който засяга и отварянето на Ормузкия проток