22 Декември, 2025

Руска ракета потроши център за инвалиди в Днепър, опожари апартаменти, двама са в пострадали

Руска ракета потроши център за инвалиди в Днепър, опожари апартаменти, двама са в пострадали

Снимката е илюстративна

Кметът на града съобщи, че котелното помещение на рехабилитационния център за инвалиди е разрушено, десетки стъклата са избити

Ракетна атака от страната-агресор Русия в гр. Днепър e повредила лечебно заведение днес, съобщава кметът на града Борис Филатов в Telegram, по информация на Гордон.

По думите на кмета, става дума за център за рехабилитация на инвалиди.

„Котелното помещение е разрушено, прозорците са избити. Информацията за пострадали хора все още се уточнява“, пише градоначалникът на гр. Днепър след сутрешния обстрел.

При ракетния удар по центъра за хора с увреждания са счупени десетки прозорци.

Освен това в след обстрела в два апартамента са избухнали пожари. Там са пострадали 57-годишен мъж и 42-годишна жена, която е в болница.

Унищожена е и част от гаражната кооперация - девет гаража, както и промишлена сграда.


Сподели:

Коментари (0)

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

„Това уникално споразумение, което се сключва веднъж в поколение, създава възможности, каквито новозеландските износители никога не са имали в Индия“, подчерта новозеландският министър на търговията и инвестициите

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

Ройтерс съобщи, че руски генерал е бил убит, като колата му е взривена в Москва в понеделник, по данни на руската разследваща комисия

 Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Премиерът обяви важността на отварянето на преговорните глави, като призова Европейската комисия и лидерите на държавите членки да спазват споразумението за завършване на преговорите до 2027 г.