Представителите на Москва нарекоха разговорите „позитивни“
В Саудитска Арабия приключиха преговорите между Русия и САЩ, а представителите на Руската федерация вече се похвалиха с първите резултати, отбелязвайки „позитивната“ среща.
Ръководителят на Руския фонд за преки инвестиции (РФПИ) Кирил Дмитриев определи преговорите с американската делегация като „позитивни“, заявявайки, че „две велики държави не могат да не общуват помежду си“.
Помощникът на Путин Юрий Ушаков също каза, че преговорите между делегациите на Русия и САЩ са преминали добре и че двете страни са се договорили да отчитат интересите една на друга.
Според него „имаше сериозен разговор по всички въпроси“.
В същото време той заяви, че е трудно да се назове конкретна дата за срещата между Путин и Тръмп, но тя едва ли ще се състои следващата седмица.
Ушаков добави, че Путин „сам ще реши кога ще започнат контактите със САЩ по въпроса за Украйна“.
Още от Свят
Голям пожар на летището в Уелингтън, евакуираха всики пътници и персонал
На място са били изпратени пет пожарни автомобила, две стълбодостъпни машини и команден пункт, не е ясно какво точно е предизвикало пожара
Папа Лъв XIV пред мигрантския център в Тенерифе: В известен смисъл всички сме мигранти
Тенерифе, един от Канарските острови в Атлантическия океан, е превърнат във врата за десетки хиляди нелегални имигранти, търсещи по-добър живот в Европа
Цените на петрола паднаха: Погледите са вперени с надежда за споразумение с Иран
Международният бенчмарк Брент от Северно море се срина с 5,0% до 85,86 долара за барел, основният американски сорт West Texas Intermediate също намаля с 5,0%