20 Март, 2026

В Русия има нови 8 831 заразени с COVID-19, в Москва ограничителните мерки може да останат до появата на ваксина

В Русия има нови 8 831 заразени с COVID-19,  в Москва ограничителните мерки може да останат до появата на ваксина

Кметът на столицата Сергей Собянин

През изтеклото денонощие в Русия са регистрирани нови 8 831 заразени с COVID-19, съобщиха от оперативния щаб за борба с коронавируса.

Най-голям е броят на заразените в Москва – 1 998 души.

Намалял е броят на смъртните случаи вследствие на усложнения, причинени от коронавируса, като за последните 24 часа те са 169, съобщава РИА Новости.

От началото на епидемията общият брой на заразените в Русия е 441 108 души, от които 204 000 са се излекували, а леталните случаи са 5 384.

В страната започна поетапна отмяна на въведените ограничения, като в някои региони, включително в Москва, остана в сила режимът на самоизолация.

Кметът на столицата Сергей Собянин подчерта, че някои от ограничителните мерки може да останат в сила до появата на ваксина от COVID-19. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

"Нима някой наистина смята, че може да казва на президента Тръмп какво да прави?", пита израелският премиер

 САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

По-конкретно, ограниченията ще бъдат свалени от няколко беларуски банки и предприятия, произвеждащи калиеви торове

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°