15 Януари, 2026

В САЩ: Русия, права си за санкциите, но очевидно не разбираш Тръмп

В САЩ: Русия, права си за санкциите, но очевидно не разбираш Тръмп

Снимка: president.gov.ua

Сенаторът републиканец Линдзи Греъм се интересуват дали Китай и Индия имат същия имунитет към санкции, с който се хвали Кремъл

В Русия заявиха, че имат „имунитет“ срещу западните санкции. Това обаче се отнася само за старите ограничения, докато новите санкции от страна на Доналд Тръмп ще бъдат значително по-ефективни. Това заяви сенаторът републиканец Линдзи Греъм в платформата Х, който е един от най-близките съюзници на президента на САЩ.

„Русия, права си относно санкциите. Успяхте да ги заобиколите и се научихте да живеете с тях. Очевидно не разбирате, че президентът Тръмп променя правилата на играта и възнамерява да наложи тарифи на държавите, които купуват вашия петрол и газ, като така поддържат вашата военна машина“, — написа той.

Греъм по-специално посъветва руското ръководство да попита тези страни дали имат „също толкова лекомислено отношение“ към американските санкции, каквото има Кремъл.

Тръмп заплашва Русия с нови санкции
Както писа УНИАН, преди ден Доналд Тръмп съобщи, че е решил да съкрати предварително обявения краен срок за прекратяване на войната в Украйна — от общо 50 дни на 10 дни, считано от вчерашната дата. Ако Москва не прекрати агресията си, САЩ ще наложат нови санкции срещу Русия и нейните ключови търговски партньори.

В отговор на това прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че руската икономика вече има „имунитет“ срещу западните санкции.

„От доста време живеем под огромно количество санкции и нашата икономика функционира под огромен брой рестрикции. Затова, разбира се, определен имунитет вече сме си изработили в това отношение“, — каза той.

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Турция разполага изтребители в Естония и Румъния за охрана на въздушното пространство

Турция разполага изтребители в Естония и Румъния за охрана на въздушното пространство

Става дума за мисии на НАТО през 2026 г. и 2027 г. Турция вече е участвала в подобни операции на Алианса през 2021 г. и през 2023-2024 г.

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Във вечерното си обръщение в сряда президентът Володимир Зеленски подчерта, че Украйна търси нови източници на енергия за отопление на столицата и градовете и селата в цялата страна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Важно е, че президентът на САЩ е започнал да губи психологическите си бариери пред оказването на натиск върху Путин, казва председателят на Комисията по външна политика на Върховната рада