26 Април, 2026

Валентин Радев: Възможно е да има умисъл в предизвикания взрив в "Арсенал"

Валентин Радев: Възможно е да има умисъл в предизвикания взрив в "Арсенал"

Валентин Радев

Когато става дума за взрив, трудно може да разчитаме на краен резултат от разследването

Трудно може да се разчита на краен резултат, когато става дума за взрив. Малко неща остават, за да се правят някакви конкретни изводи. Това коментира в студиото на Би Ти Ви бившият вътрешен министър Валентин Радев.

Той припомни, че това не е първият взрив. 

В Арсенал една сграда с капсули детонатори се е взривила и там няма нищо. Добре е, че там няма жертви. Късмет е това, обясни експертът. Причините трудно може да се посочат, защото на терена няма нищо. Винаги може да има и умисъл, като версия. Винаги има съмнения за саботаж, защото става дума за устройства, поставени в сграда, където няма ток. Това е хранилище, там няма машини, няма инсталации, мишка не може да влезе там.

Освен това там работят специалисти, там работят много добри експерти, тъй като в "Арсенал" се произвежда оръжия и други боеприпаси, които се съхраняват там, аргументира позицията си Радев. 

Според него винаги може да се търсят слабости и в някоя от службите, която кореспондира с производството на завода. Но това не е причина да бъде прехвърлена на тях някаква вина за случилото се в „Арсенал“.

Сподели:

Коментари (0)

След Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората

След Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората

През пролетта на 1987 г. в България има втори радиационен пик - заради отказа на управляващите да купят чисти фуражи за животните, въпреки предупрежденията на учените

Мерджанов: Загубата за БСП е съкрушителна, не оценихме правилно политическата ситуация

Мерджанов: Загубата за БСП е съкрушителна, не оценихме правилно политическата ситуация

Заместник-председателят на БСП подчерта, че възстановяването на партията ще изисква време и сериозна работа „на терен“, както и активен диалог с други леви формации

Делян Пеевски: Стрелбата в САЩ е акт на политическо насилие срещу президента Доналд Тръмп

Делян Пеевски: Стрелбата в САЩ е акт на политическо насилие срещу президента Доналд Тръмп

"Когато се атакува доверието в държавността на една водеща световна сила, последствията не са само вътрешни – те са глобални"