22 Декември, 2025

Валери Симеонов: Кой е възпрепятствал полицаите да спрат луд чалга купон в присъствието на зам-кмет?

Валери Симеонов: Кой е възпрепятствал полицаите да спрат луд чалга купон в присъствието на зам-кмет?

Валери Симеонов

Зам.-председателят на Народното събрание и лидер на НФСБ съобщи в предаването "Още от деня" по БНТ, че утре подава сигнал до вътрешния министър с искане за проверка на, по думите му, луд чалга купон снощи в дискотека "Сохо" в Пловдив в присъствието на едни зам.-кмет на града и шеф в "Напоителни системи". В пълно нарушение за закона за извънредното положение. Без маски и без дистанция.

"След три поредни сигнали полицаите са вдигнали ръце и са казали, че не могат да затворят заведението, защото вътре са били тези хора.  Това е един брутален начин за нарушение на правилата и днес с перце да им се налагат някакви дребни санкции... Това е брутално. Нека да понесат отговорност хората, които са на отговорни позиции."

На въпрос има ли доказателства за тези твърдения, Валери Симеонов отговори: "Има полицейски доклад, утре ще подам лично сигнал до министъра на вътрешните работи да направи спешна проверка на двамата полицаи, които два пъти са ходили там и нищо не са направили. И нека в този доклад да се види кои са лицата. които са възпрепятствали спазването на закона за шума и за извънредното положение. Ето това са примери за неспазване на закона и за двойни правила, за врата в полето. Това обезверява хората", посочи Симеонов.

"Ще подкрепим категорично решението на министър Ангелов", заяви още Симеонов. Нямаме право на различни мнения. Ще подкрепим болниците да открият Ковид-отделения.

Привърженик съм на по-строги мерки. За пълно затваряне съм. Човешкият живот е по-важен. Разбирам тежката ситуация, в която се намират малките предприятия, но по отношение на строгите мерки по-скоро имам предвид наглото погазване на мерките с разни мероприятия. Неразумността на обществото и разнопосочните мнения, които налагаха някои медии, са една от причината за нарастване на напрежението от ковид-кризата. 

Възможно е и Народното събрание да работи дистационно. Надявам се да не се стига до тази крайна мярка, но броят на депутатите заразени с COVID-19 расте и това е много неприятно. В парламента спазваме мерките, но утре на Председателски съвет ще поставя въпроса как ще продължим да работим. За мен няма проблем в това, ще ни е необходим един буферен период да свикнем, но съм убеден, че няма да има проблеми.


Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество