Само трима човека могат да ми поискат оставката и тогава ще я подам, заяви вицепремиерът
Коментар за оставката, искана от майките с деца с уврежданя, Валери Симеонов направи след среща с представители на работодателски организации в Министерския съвет.
Вицепремиерът обясни, че има две хипотези, при които той би си подал оставката - първата е по политически причини, и то само ако тя му бъде поискана от премиера Бойко Борисов и неговите коалиционни партньори. Втората хипотеза е по лични причини. Той твърдо и категорично застава зад всяка дума, казана по адрес на майките на деца с увреждания.
"Когато политическият съвет реши и поиска оставката ми - аз ще я подам. С други думи, още по-конкретно да ви кажа, става въпрос за мнението на трима човека: г-н Борисов, г-н Каракачанов и г-н Сидеров. Когато те поискат оставката ми, аз ще я подам. Не виждам никакви причини по лични съображения да подам оставка. Защото няма за какво. Човек не подава оставка затова, че казва истината. Боли - не боли, това е истината. Аз стоя зад своите думи", заяви Симеонов.
Работодателските организации категорично заявиха, че не приемат уличен натиск и такъв от социалните мрежи за оставки на представители на правителството.
"Ние имаме обща позиция относно поредното искане за оставка, което е абсолютни нелегитимно, под натиск, нелегитимен на улицата, злоупотреба със социалните мрежи. И ако прежирвяхме три абсолютно ненужни оставки на министри, които работят добре, четвърта много трудно ще преглътнем. Не може улицата да диктува поведението на хората в тази сграда - визирам правителството. Ако някой иска отново да доведеме 20 000 - ние ще го направим, но няма да дадем законно избраната власт да се подменя по силата на уличния натиск", заяви Евгени Иванов от КРИБ.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък