27 Декември, 2025

Валери Симеонов: Във всяко гето трябва да има полицейско управление

Валери Симеонов: Във всяко гето трябва да има полицейско управление

Валери Симонов

Демографска стратегия ще увеличава "дела на българския етнос"

„Във всяко гето трябва да има полицейско управление. То ще респектира и нормализира обстановката вътре. Тази вътрешна престъпност в гетото трябва да се овладее”, заяви вицепремиерът Валери Симеонов пред Нова телевизия по повод на сблъсъка между роми с гребци и техните треньори и родители в Асеновград.

Според него приобщаването на ромите трябва да се превърне в национална политика, която на първо място да реши проблема с гетото – “капсулираното общество, живеещо в изолирани квартали”, за да не може децата там да бъдат превръщани в крадци, да бъдат карани да проституират и т.н.

Валери Симеонов каза още, че държавата трябва да подаде ръка на общините, защото сега те сами действат в кризи като тази в Асеновград. “Всеки скандал се развива на местно ниво, а държавата гледа отстрани”, коментира той.

„Циганите са етнос, който лесно може да бъде приобщен”, обобщи вицепремиерът. 

Той се похвали, че в момента се разработва демографска стратегия, с помощта на която “българският етнос ще увеличи дела си и ще възвърне своите позиции”. Стратегията ще насърчава “отговорната раждаемост” и ще привлича у нас хора от българските общности зад граница. 

Сподели:

Коментари (0)

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 3°. 

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания: