5 Декември, 2025

Вандалският протест на „Възраждане“ и БСП в неделя е незаконен, МВР е имала оперативна информация за провокацията

Вандалският протест на „Възраждане“ и БСП в неделя е незаконен, МВР е имала оперативна информация за провокацията

Двете путинистки партии са се скрили зад легитимен поход на сдружение „За мир и неутралитет“

Проруските „Възраждане“ и БСП не са подавали уведомителни писма в Столична община, нито са организатори на проведения в неделя Поход за мир, по време на който Домът на ЕС в София бе атакуван от вандали и хулигани с червена боя. Това установи проверка на Faktor.bg. В действителност организатор на шествието е лявото сдружение „За мир и неутралитет“. То е подало официално в законния срок уведомление до общината, както и маршрут по който ще премине походът. От сдружението обаче коментират, че нямат нищо общо с активистите на „Възраждане“ и БСП, които са се присламчили към тяхната акция в движение, а после са останали пред Дома на ЕС, за да проведат предварително замислената операция. Според източници от правохранителните органи „За мир и неутралитет“  се славят, че до сега независимо от левите си и утопични възгледи спазват обществения ред и не  са допускали безредици и провокации.

В неделя путинистите от „Възраждане“ и БСП са използвали тяхната инициатива и прикривайки се зад нея са извършили вандалщината с червената боя.

Източници на Faktor-bg са категорични, че почти два часа преди началото на поход в МВР са разполагали с оперативна информация, че се готви провокация като протест за не намеса на Европейската комисия в България. От МВР обаче не само не са предотвратили готвената провокация, но дори не предприеха никакви действия когато бомбичките с червена боя полетяха към сградата на ЕС. В същото време полицията е доста активна когато има дори и само съмнения за заплаха срещу съветски и руски паметници и инициативи. Скандално, че до момента нито една от заявяващите се като еворатлантически парламентарни партии не е поискала изслушване на вътрешния министър в Народното събрание, нито разследване на случая. С подобни действия България дава на партньорите си от ЕС и НАТО ясни сигнали, че е държава завладяна от руски интереси и неонацисти.

Сподели:

Коментари (0)

ПП-ДБ не се  отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

ПП-ДБ не се отказват! Внасят вот на недоверие, въпреки оттеглянето на Бюджет 2026

Следващата седмица, когато се дебатира вотът ще има още по-голям протест, чието мото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България“!.

ГЕРБ-СДС:  Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

ГЕРБ-СДС: Провокация е извършена пред дома на Бойко Борисов

Членове на младежката организация на ГЕРБ и на партията се събраха пред неговата къща в Банкя.

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

Запрянов: България трябва да продължи да развива своята киберотбрана в рамките на НАТО

"НАТО осигурява уникална платформа, чрез която съюзниците споделят в реално време информация за киберзаплахи."