20 Януари, 2026

Вътрешният министър: Ще има рокади и наказателни производства заради нелегалните мигранти

Вътрешният министър: Ще има рокади и наказателни производства заради нелегалните мигранти

Иван Демерджиев, снимка: БГНЕС

Министрите на вътрешните работи и на отбраната ще посетят днес българо-турската граница в района на Елхово. Иван Демерджиев и Димитър Стоянов ще обходят и част от предпазното съоръжение.
 
"Текат вътрешни проверки. Събрали сме данни и от ДАНС, и от нашата Вътрешна сигурност, и от всички служби за случаи, в които имаме съмнения да са замесени наши полицаи. Ще бъдат предприети мерки буквално в следващите дни. Ще има рокади, ще има и лица, по отношение на които ще се предприемат наказателни производства”, заяви вътрешният министър пред журналисти. След последните случаи на незаконно преминаване на границата от бежанци, от военното ведомство изпратиха над 300 служители, както и техника на границата с Турция. Към охраната са включени безпилотни летателни апарати и дронове, припомни Димитър Стоянов. Той допълни, че командированите военни по границата са от цялата страна. 

"Ако преди натискът беше 1000 души, върнати на ден, за последното денонощие те са около 500", обяви Демерджиев и допълни, че по-сериозна намеса от Турция би ни помогнала. Южната ни съседка обаче отделяла огромен ресурс да охранява границите си с Афганистан. "Нашата цел е да върнем голяма част от тези сили по нашата граница", обяви вътрешният министър.
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Днес разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа - снощи Радев звучеше нелепо

Борисов: Днес разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа - снощи Радев звучеше нелепо

"Когато фактите говорят и боговете си мълчат. Цитирам: "Еврогрупата приветства България за плавното въвеждане на еврото"... За сърцето на Европа, където искат да ни заведат - ние сме вече в сърцето ѝ!"

Десислава Иванчева: Спрете да ме съдите, че съм благодарила на Радев, Йотова и президентската институция

Десислава Иванчева: Спрете да ме съдите, че съм благодарила на Радев, Йотова и президентската институция

 "Заявявам категорично: нямам никакви договорки с Радев или Йотова. Никога не са искали нищо от мен."

 Георг Георгиев: Президентството е било  най-голямата политическа централа,   платена с данъците на хората

Георг Георгиев: Президентството е било най-голямата политическа централа, платена с данъците на хората

Според външния министър това е може би най-дългата предизборна кампания, продължила девет години.