19 Май, 2026

"Възраждане" събира подписи за вот на недоверие

"Възраждане" събира подписи за вот на недоверие

Цончо Ганев, снимка: архив

Цончо Ганев обвини доц. Киселова, че "изпълнява каквото кажат Пеевски и Борисов"

Партия "Възраждане" се обяви против разформирането на парламентарната група на МЕЧ и съобши, че започва събиране на подписи за вот на недоверие срещу правителството. 

Тази сутрин председателят на НС Наталия Киселова обяви, че ПГ на МЕЧ спира да съществува от 21 март, защото не разполага с необходимия минимален брой депутати - 10. 

"Подкрепяме справедливите искания на Радостин Василев. Сутринта имаше гласуване дали да има заседание на НС в петък. При него мнозинството, "Величие" и петима депутати от МЕЧ бяха против. Започваме да събираме подписи за вот на недоверие." - заяви пред Нова ТВ заместник-председателят на НС от ПГ на "Възраждане" Цончо Ганев. 

Той обвини доц. Киселова, че "изпълнява каквото кажат Пеевски и Борисов".

"Възраждане" смята, че разпускането на групата на МЕЧ е нередно и не бива да се случва.

"Подкрепяме тази партия, Киселова извърши неморално действие. Техните депутати са 9, но по-важното е, че днес е трябвало новите двама депутати да се закълнат. Само ние подкрепихме в петък да има заседание, за да могат те да встъпят в длъжност. Според закона Киселова е могла да изчака да мине днешното заседание и да не разпуска МЕЧ." - заяви Ганев.

Според него през тази година 19 млн. лева ще бъдат изтеглени във формата на нов държавен дълг. "Отделно политиките, заложени в бюджета, ще съсипят семейния бизнес. Регистрацията по ДДС се връща на 100 000 лева посред годината - това е геноцид спрямо малкия бизнес. Замразяват се заплати и пенсии. Актуализацията на пенсиите всъщност е в пъти по-малка от реалната. Инфлацията е двуцифрена. Имаме пагубен бюджет. Влизането в еврозоната не бива да се приема като факт, всичко зависи от това дали хората ще наведат примиренчески глава и ще се съгласят на това." - твърди Цончо Ганев. 

Сподели:

Коментари (0)

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

По думите му предложените от кабинета законодателни промени, които в момента се разглеждат в Народното събрание, са базирани на „най-добрите европейски практики“

Калина Андролова: Хейтът по Дара  показва дебилизация на обществото, идва по линия на русофилската истерия –

Калина Андролова: Хейтът по Дара показва дебилизация на обществото, идва по линия на русофилската истерия –

"Много обичаме да убиваме и да се скриваме. И сега чета за Дара какво ли не, как песента й е сатанинска, как тя е в опасност, как учи децата на разпуснатост, как като организираме Евровизия догодина, всички проститутки и дилъри на дрога ще са на линия", заяви той

Божидар Божанов: Управляващите тръгват по пътя на едно от най-мразените управления в България

Божидар Божанов: Управляващите тръгват по пътя на едно от най-мразените управления в България

„Надявам се да не се връщаме към тези практики. Опозицията има право да пита, да получава документи, да участва в дебата и нейните законопроекти да бъдат разглеждани“