17 Март, 2026

Вдигат карантината на круизния кораб в Япония, 540 са заразените с коронавирус

Вдигат карантината на круизния кораб в Япония, 540 са заразените с коронавирус

Стотици пътници започнаха да напускат круизния кораб "Даймънд принсес" в японското пристанище Йокохама, след като прекараха две седмици на борда под карантина, която беше остро критикувана заради неуспеха да спре разпространението на новия коронавирус сред пътниците и екипажа, съобщи Асошиейтед прес.

Над 540 души бяха заразени на борда.

Служители на японските власти ще прекарат следващите няколко дни в организиране на евакуацията на около 2500 души, които бяха държани на борда в японското пристанище Йокохама близо до Токио, след като един пътник, който слязъл по-рано в Хонконг, беше диагностициран с новия коронавирус.

Корабът, наречен от някои експерти "перфектният вирусен инкубатор", се превърна в мястото, където бяха регистрирани най-много заразени извън Китай. До вторник на кораба бяха регистрирани 542 случая на новия коронавирус от общо 3711 души на борда.

Въпреки че японските власти твърдят, че броят на заразените престава да расте, ежедневно на борда се регистрират десетки нови случаи. Във вторник пробите на 88 души се оказаха положителни, а предишния ден броят на новите случаи беше 99.

Около 500 души се очакват да се завърнат по домовете си в сряда. Членовете на екипажа, които не беше възможно да останат по каютите си през последните две седмици, ще останат на кораба.

169 души, заразени с вируса, все още бяха на борда във вторник в очакване да бъдат откарани в болница.

Сподели:

Коментари (0)

Европейският съюз отмени финансовите мерки срещу Косово

Европейският съюз отмени финансовите мерки срещу Косово

"Мога да потвърдя, че Комисията вече е освободила всички средства за финансова помощ за Косово“

Тръмп за Ормузкия пролив:  Това не е честно от страна на Иран! Ние вече победихме!

Тръмп за Ормузкия пролив: Това не е честно от страна на Иран! Ние вече победихме!

По-рано министърът на външните работи на Иран Абас Аракчи заяви, че Ормузкият пролив е затворен само за американски, израелски и подобни кораби и танкери

Планове за пролетта: ще тръгне ли руската армия към Европа?

Планове за пролетта: ще тръгне ли руската армия към Европа?

На границите с НАТО Русия постепенно разширява бригадите до дивизии, формира нови военни съединения, развива военната инфраструктура в Калининградска област