30 Юли, 2026

Велислава Петрова: РСМ да направи необходимото - не преговаря с България, а с ЕС

Велислава Петрова, снимка: БГНЕС

"Винаги имаме готовност за конструктивен диалог"

"Продължаваме да виждаме желание за разговор по линия на европейската перспектива на Република Северна Македония и от наша страна винаги имаме готовност за конструктивен диалог. Но смятаме, че в случая разговорът е на ниво европейски институции и съответно държава кандидат, която се надяваме да направи необходимите стъпки, за да продължи умело напред по своя европейски път."

Това заяви пред БНТ министърът на външните работи Велислава Петрова-Чамова във връзка със срещата си със своя колега от Северна Македония Тимчо Муцунски, която се проведе на 22 май.

„Обсъдихме основни теми, свързани със свързаността в Коридор 8 по линия на НАТО, и това е изключително важно за нас. За България е важен приоритет да развива още инфраструктурата както по оста север-юг, така и по оста изток-запад, така че да може да бъде важна част от засилването на източния фланг.“ - коментира Петрова.

Сподели:
Държавен вестник обнародва бюджета за 2026 година

Държавен вестник обнародва бюджета за 2026 година

Депутатите решиха да не се прилага автоматизмът при определяне на заплатите на военните и цивилните от системата. Те запазват основните си месечни възнаграждения

Рокади в ДАТО: Андон Ненов е новият заместник-председател на агенцията

Рокади в ДАТО: Андон Ненов е новият заместник-председател на агенцията

Смяната е в ръководството на една от ключовите структури в системата за сигурност на страната, която има основна роля при прилагането и техническото обезпечаване на специални разузнавателни средства

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет

Коментари (0)