14 Юни, 2026

Временният президент на Венецуела създаде комисия за освобождаването на Мадуро

Снимка: EPA/BGNES

Досегашният вицепрезидент Делси Родригес беше утвърдена на поста в същия ден, в който американските въоръжени сили плениха Мадуро

Временният президент на Венецуела Делси Родригес създаде комисия, чиято задача е да работи за освобождаването на президента Николас Мадуро и съпругата му Силия Флорес, които бяха отстранени от власт от американски сили, предаде Франс прес

Досегашният вицепрезидент Делси Родригес беше утвърдена на поста в деня, в който американските въоръжени сили плениха Мадуро. Тя призова за балансирани и основаващи се на уважение отношения със Съединените щати, предаде Нова.

Родригес назначи за съпредседатели на комисията своя брат Хорхе Родригес – председател на Националното събрание, и външния министър Иван Хил. 

В състава на комисията ще участва и министърът на информацията Фреди Нанес, се посочва в официалното съобщение.

Обвинен в наркотрафик и тероризъм, Мадуро беше задържан на 3 януари и настанен в затвор в Ню Йорк, като се очаква да се изправи пред съда на 5 януари.

Сподели:
Зеленски с данни от разузнаването: Руснаците са все по-недоволни от Путин преди изборите

Зеленски с данни от разузнаването: Руснаците са все по-недоволни от Путин преди изборите

Украинският президент предположи, че Украйна ще трябва да сключи споразумение с някой друг, а не с Путин

ЕС лидери подготвиха 5 точки за обсъждане на Г-7 с Тръмп по мира между Украйна и Русия

ЕС лидери подготвиха 5 точки за обсъждане на Г-7 с Тръмп по мира между Украйна и Русия

В момента може да се отвори прозорец с възможности за дипломация, тъй като Украйна е в силна позиция, докато Русия не може да победи Украйна военно и икономиката ѝ е в затруднение

След атаки към Израел, Тел Авив издаде заповед за евакуация на 29 села в Южен Ливан

След атаки към Израел, Тел Авив издаде заповед за евакуация на 29 села в Южен Ливан

„Два удара на подозрителни въздушни цели на израелска територия бяха идентифицирани близо до израелско-ливанската граница."

Коментари (0)