12 Юни, 2026

Вигенин: Целта е да се изгонят определен брой служители на руското посолство

Вигенин: Целта е да се изгонят определен брой служители на руското посолство
Кристиан Вигенин

"Има сериозни съмнения за нарушаване на процедурите"

"Информацията, която получихме от премиера по казуса с изгонването на руските дипломати, се разминава с реалните факти, уточнени вчера на председателския съвет. НС беше въведено в заблуджение по отношение на последователността на действията, причинно-следствените връзки. Изводът е, че била поставена цел да бъдат изгонени определен брой служители на посолството, след което за една част от тях са търсени причини това да се случи. Списъците, предоставени на МВнР, не са напълно коректни." Това заяви зам.-председателят на НС от БСП Кристиан Вигенин пред NOVA NEWS.

По думите му е било казано, че на заседанието на Съвета по сигурността е взето решение за експулсирането на дипломатите, а това не е било истина. "Има сериозни съмнения за нарушаване на процедурите за вземане на еднолични решения за даване на устни указания. По такъв сериозен въпрос това е недопустимо", обясни той.

Според него МВнР трябва да започне диалог с Русия, но без да се преосмисля цялото решение. "Самият факт, че 70 човека се гонят в рамките на три дни създава редица проблеми. Далеч по-големи шансове за успех на преговорите ще има при смяна на кандидатурата за премиер на ПП." -  обясни Вигенин.
Сподели:
Велислав Величков: Трябва да видим колко хора са били на диванчето при Пепи Еврото

Велислав Величков: Трябва да видим колко хора са били на диванчето при Пепи Еврото

И всички, които са били на това диванче, трябва да напуснат съдебната власт. Оттам трябва да започне проветряването на съдебната система, подчерта депутатът от "Продължаваме промяната".

Украйна изгражда единна бойна система с изкуствен интелект и оръжия

Украйна изгражда единна бойна система с изкуствен интелект и оръжия

В дългосрочен план украинските военни виждат тази система като „единен жив организъм“, в който оръжията, разузнавателните средства и информационните потоци работят синхронно

Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

Радев: Американските самолети да се преместят в Безмер или Граф Игнатиево

По думите му такива самолети трябва да са на военни летища, а не на граждански

Коментари (0)