Висшият мюсюлмански съвет заседава извънредно заради изказване на Недялка Попова, която е наблюдаващ прокурор по делото за проповядване на религиозна омраза срещу Ахмед Муса и 12 проповедници в Пазарджик, информира БНР.
В интервю преди дни тя заяви, че "когато мюсюлманите у нас станат 30%, държавата ще е застрашена". Пак пред БНР, преди извънредното заседание, главният мюфтия Мустафа Хаджи определи думите на прокурор Попова като „притеснителни“ и „дискриминационни“. "Това означава, че хората в България биват разделяни на религиозен принцип, че мюсюлманите са втора категория хора. Те нямат право да бъдат държавни служители, те нямат право да бъдат активни участници в обществено-политическия живот на държавата. Надявам се и силно вярвам, че останалите магистрати не са на това мнение, най-вече държавните мъже не са на това мнение, защото ние сме граждани на тази държава", каза главният мюфтия.
БНР съобщи, че са потърсили за коментар и прокурор Недялка Попова, но от днес тя е в отпуск. Главният обвинител по т. нар. „имамско дело“ не отговорила и на телефонните обаждания. Окръжният прокурор на Пазарджик Васил Малинов отказал коментар и посъветвал да бъде търсена Главната прокуратура, тъй като двете дела, свързани с разпространяване на идеите на организациите „Ал Уакф Ал Ислями“ и тези на „Ислямска държава", са под наблюдението на Сотир Цацаров.
![Висшият мюсюлмански съвет се събра извънредно](/static/downloads/uploads/Images_3/M/miusulmanski-savet.jpg)
Причината е изявление на прокурор по делото "Ахмед Муса"
Фактор Фактор
Още от Закон и ред
Жалба в съда срещу отказа Пеевски да бъде заличен като член и лидер на ДПС
Софийският градски съд отказа вписване на промени в регистъра на политическите партии по партидата на ДПС
ШОК: Сърбия пусна на свобода българския „крал на контрабандата“!
Никола Николов – Паскал
Прокуратурата: Кирил Петков е предаден на съд
От обвинението днес представиха официалното съобщение по обвинението