24 Ноември, 2024

Вицепремиерът Маричич: РСМ се нуждае от подкрепа за евроинтеграцията

Вицепремиерът Маричич: РСМ се нуждае от подкрепа за евроинтеграцията

„Колкото и да ни се иска, не можем да се върнем по пътя"

Вицепремиерът по европейските въпроси на Северна Македония Боян Маричич заяви пред телевизия 24, че трябва да се вземат предвид съветите на посланиците в страната, но и че посланиците трябва да се съобразяват с обстоятелствата и вижданията на Скопие.

„Трябва да свикнем с факта, че по време на процеса на европейска интеграция всяка страна може да излезе със собствени забележки. Досега сме направили всичко възможно, което не е свързано с конституционните промени“, заяви Маричич.

Македонският вицепремиер подчерта, че РСМ се намира на етап, на който се нуждае от подкрепа за европейската интеграция.

Много е важно да получим подкрепа. Ние сме наясно с недостатъците, които съм убеден, че ще преодолеем, всъщност следващият период ще се съсредоточи върху преодоляването на предизвикателствата по време на преговорния процес“.

„Трябва да се вземе предвид ролята на всеки и участието на всеки в проблемите“, посочи Маричич.

„Колкото и да ни се иска, не можем да се върнем по пътя на европейската интеграция, въпросите трябва да бъдат решени, а тези, които не бяха решени през тези два мандата, не бяха решени най-вече поради обективни причини“, добави вицепремиерът по европейските въпроси.

Маричич добави още, че с решаването на някои много големи въпроси като проблема с Гърция, присъединяването към НАТО и пътя към ЕС може да се отбележи, че Северна Македония е по-демократична държава от всяка друга в региона. Освен това вицепремиерът обеща за бъдещия мандат да се бори с организираната престъпност и корупцията, да изпълнява политиките навреме и да укрепва институциите. /БГНЕС

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.