5 Декември, 2025

ВКС отложи делото по жалбата на ДПС-Доган

ВКС отложи делото по жалбата на ДПС-Доган

Снимка: архив - EPA/BGNES

Следващото заседание по делото е насрочено за 27 май от 10.30 ч.

Върховният касационен съд (ВКС) отложи делото по по жалба от ДПС-Доган срещу решението на Софийски градски съд (СГС) за отказ за вписване на промени по партидата на партията в Регистъра на политическите партии. Жалбата е внесена от председателя Джевдет Чакъров, 

Причина за отлагането са молби от адвокатката на партията Мая Господинова  - поради хоспитализиране, и от Джевдет Чакъров, който смята, че нейното представителство е от съществено значение.

Съдът се произнесе по тези молби, като отбеляза, че на адвокат Мая Господинова се е наложило да постъпи в болница заради внезапно влошаване на здравословното й състояние. 

Прокурор Стоев от Върховната касационна прокуратурат (ВКП) не възрази молбата да бъде приета. 

Според съда са налице основания за уважаване на молбата и отлагане на делото за следващо съдебно заседание.

Следващото заседание по делото е насрочено за 27 май от 10.30 ч. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Срещу варненския кмет се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Един от обвиняемите е освободен без мярка, тъй като срещу него липсват доказателства. На друг беше наложена гаранция 20 хиляди лева.

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Политиците трябва да поемат своята отговорност за избирането на нов състав на ВСС.