28 Август, 2026

Влак с токсични вещества дерайлира във Франция

Композицията е била съставена от 10 вагона

Товарен влак, превозващ амоняк и сода, дерайлира във френския департамента Ланд, съобщават местните власти. Композицията е била съставена от 10 вагона.

В един от дерайлиралите вагони е имало 32 тона амоняк. Изтичане на химикали не е констатирано. В два други вагона е имало 66 и 67 тона сода. Има малко изтичане от единия от тях, но то не представлява заплаха, съобщава RTL.fr.

На мястото на инцидента работят спасители, установен е периметър за сигурност.

Властите призоваха хората за избягват зоната на инцидента и да спазват изискванията на спасителните служби.
Сподели:
Путин стяга война срещу НАТО: назоваха първите цели и сценарите на евентуална атака

Путин стяга война срещу НАТО: назоваха първите цели и сценарите на евентуална атака

Както пише изданието The Paper, Кремъл може да се подготвя с месеци за нахлуването, но самото нападение ще бъде бързо.

Почина Харалд V - кралят реформатор

Почина Харалд V - кралят реформатор

Харалд V остави следа като популярен монарх, който модернизира норвежката кралска институция и нарушава традициите, като се жени за жена без кралски произход

Кораб плати рекордни 5,3 млн. долара, за да премине Панамския канал с предимство

Кораб плати рекордни 5,3 млн. долара, за да премине Панамския канал с предимство

Корабите, преминаващи през Панамския канал, резервират транзита си предварително. Плавателните съдове без резервация чакат средно пет дни, но има търг, на който може да бъде закупено право за преминаване в последния момент.

Коментари (0)