30 Април, 2026

ВМРО скастри Валери Симеонов за връщането на пушенето в заведенията: Това е все едно да разрешим на пияни да шофират!

ВМРО скастри Валери Симеонов за връщането на пушенето в заведенията: Това е все едно да разрешим на пияни да шофират!

ВМРО е против готвените промени в Закона за здравето за връщане на пушенето на обществено място, които възнамерява да внесе Валери Симеонов през депутатите си от НФСБ.

Това написа зам.-председателя на ПГ Искрен Веселинов в социалната мрежа.Той е обсъдил инициативата на вицепремиера с колегите си от ВМРО отново да се пуши в заведенията и е категоричен, че "дори пушачите сред тях са против новото легитимиране на този вреден навик".

"Да отмениш забраната за пушене в заведенията е проява на Стокхолмски синдром, отсече Веселинов", цитиран от Канал 3. "Доста години вече присъствам на спорове, а и участвам в тях, между двама от лидерите на Обединени патриоти – Краси Каракачанов и Валери Симеонов на тема тютюнопушене. Досега винаги, макар и в разрез с единоначалието във ВМРО, съм подкрепял Валери, че забраната на тютюнопушенето трябва да се спазва, а уважаемите иначе пушачи да не се приемат за природно явление, с което сме длъжни да се съобразяваме. Това, че някъде някой нарушава правилата, не е причина тези правила да бъдат отменяни", смята депутатът от ВМРО. "Това е все едно да поискаме да се разреши официално употребата на алкохол при шофиране, защото има някакъв процент от хора, които си позволяват да шофират пили!", остече той във Фейсбук.


Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт