Министърът на отбраната Атанас Запрянов и заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Михаил Попов ще поздравят днес личния състав на Академията
Министърът на отбраната Атанас Запрянов и заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Михаил Попов ще поздравят личния състав на Военната академия „Г. С. Раковски“ по повод нейния патронен празник и 113-ата годишнина от създаването.
Тържественото отбелязване на празника ще започне в 10.00 ч. на 14 април, понеделник. Началникът на Военната академия генерал-майор Стайко Прокопиев ще произнесе приветствено слово, съобщават от Министерството на отбраната. Военнослужещи и цивилни служители ще бъдат наградени за постигнати високи резултати от министъра на отбраната Атанас Запрянов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов.
Слово за личността и делото на патрона на академията ще произнесе проф. д-р Кирил Топалов, председател на Национална асоциация „Г. С. Раковски“. Приветствие ще отправи и генерал-майор Ариф Хасанов - началник на „Военен колеж на въоръжените сили“ на Азербайджан.
На тържествените прояви във Военната академия са поканени още заместник-министри, съветници на президента, посланици и военни аташета, акредитирани в България, командири на командвания, военни формирования и структури в Министерството на отбраната и Българската армия, ректори на висши училища, представители на военно-патриотични съюзи и организации, бивши служители, партньори и приятели на Военната академия.
Още от България
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”.
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.
Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим
Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,