6 Май, 2026

Студен фронт нахлува в страната, термометрите тръгват надолу

Студен фронт нахлува в страната, термометрите тръгват надолу

Валежите ще обхванат главно Южна и Източна България

Студеният фронт ще достигне източните райони. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На отделни места в централната част на Дунавската равнина валежите ще са интензивни и значителни по количество.

Валежите ще са главно в Южна и в Източна България. След обяд и вечерта в югоизточните райони и по Черноморието ще има локални интензивни явления. Има условия за градушки. Ще духа слаб, в Дунавската равнина - до умерен, северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26 и 31 градуса.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще продължи бавно да се понижава.

Над Черноморието облачността ще е значителна, след обяд ще е купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни, на отделни места - интензивни, валежи от дъжд с гръмотевични бури. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са 26-28 градуса. Температурата на морската вода е около 26 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, в отделни райони те ще са значителни по количество, придружени с гръмотевични бури. Ще има условия за градушки. Ще духа умерен запад-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 20 градуса, на 2000 метра - около 13 градуса.

През нощта срещу петък валежи ще има на места в източната половина от страната и Родопската област, като в отделни райони ще са придружени и с гръмотевици. В петък преди обяд над по-голямата част от страната ще бъде слънчево. След обяд се очаква купеста облачност и на отделни места в източните райони и планините ще превали. В Североизточна България валежите ще са по-интензивни и с гръмотевици. Вятърът навсякъде ще отслабне и ще се смени с източен.

В събота ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността над северните райони и планините. На отделни места след обяд ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще се ориентира от югоизток, а в източната половина от страната ще се усили до умерен. Преобладаващите максимални температури в събота ще са между 29 и 34 градуса. 
Сподели:

Коментари (0)

Божанов: Нов ВСС трябва да бъде избран до лятната ваканция на НС, дотогава - мораториум върху назначенията

Божанов: Нов ВСС трябва да бъде избран до лятната ваканция на НС, дотогава - мораториум върху назначенията

„През последните години „Демократична България“ успешно формулира и наложи тезата за завладяната държава и бюджетните проблеми на държавата"

Андрей Гюров скочи в F-16

Андрей Гюров скочи в F-16

Министър-председателят проведе среща с ръководството на базата и поздрави военнослужещите по случай професионалния им празник.

Трайков: Изпратихме преговорна рамка за „Боташ“, засега страната ни е осигурена с горива

Трайков: Изпратихме преговорна рамка за „Боташ“, засега страната ни е осигурена с горива

Според него по-крайни намеси на пазара биха довели до негативни ефекти