28 Декември, 2025

Вселенският патриарх със специален подарък за украинския посланик в София

Вселенският патриарх със специален подарък за украинския посланик в София

На 15 декември, в навечерието на Рождество Христово, посланик Виталий Москаленко се срещна с архимандрит Харалампий, който е Духовен глава на българоезичните храмове в Светото Архиепископство на Константинопол - Вселенския патриарх, в присъствието на архимандрит Дионисий.

Личен поздрав от Вселенския патриарх Вартоломей и книгата "Вартоломей I. 30 години патриаршеско служене в Украйна " бяха предадени от почетните гости на посланика.

От своя страна посланикът на Украйна в София предаде на Негово Светейшество Вселенския патриарх Вартоломей книгата „История на украинската икона“.

Сподели:

Коментари (0)

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг