24 Юни, 2026

ВСУ разгромиха танкова колона на елитно руско подразделение

Снимка: скрийншот

Въоръжените сили на Украйна унищожиха руска колона от танкове и пехотни бойни машини, която се е опитала да пробие украинската отбрана в Харкивска област, предаде Униан.

От 3-а отделна десантно-щурмова бригада на украинската армия съобщават, че силите на „елитната" Кантемировска  4-а танкова дивизия от 1-а танкова армия на Руската федерация са направили опит за пробив в района на селищата Первомайске и Вишневе.

"Руснаците се опитаха да щурмуват с колона от танкове и бойни машини, с участието на бъгита. Врагът, се озова под артилерийски обстрел и загуби първите си две пехотни бойни машини още докато пресичаше реката – техниката потъна. В действие влязоха безпилотните апарати – FPV-дроновете на нашата бригада, които поразиха придвижващата се вражеска колона. Пехотата опита непланиран десант с бронираните машини и беше доразбита със стрелба от дронове и артилерия.“ – посочват от бригадата. 

„Епичният щурм на окупаторите приключи с унищожаването бронираната евакуационно-ремонтна машина, която изпратиха да евакуира „удавниците“.“ – заключават от 3-а отделна десантно-щурмова бригада.   

При разгрома на руската колона са унищожени 10 единици бронирана техника на противника. Ликвидирани са 10 окупатори, други 10 са ранени.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Долната камара на румънския парламент прие "служебно" закон за обединение на Румъния и Молдова

Долната камара на румънския парламент прие "служебно" закон за обединение на Румъния и Молдова

Според проведено неотдавна проучване, 7 от 10 румънци (71,9%) биха гласували с „да“ на референдум за обединение на Румъния и Молдова

Скопие привика българския посланик в РС Македония заради нота срещу семейството на Мицкоски

Скопие привика българския посланик в РС Македония заради нота срещу семейството на Мицкоски

Македонският външен министър Тимчо Муцунски определи случая като „абсолютно неприемлив начин на комуникация между две държави“ и поиска бърза реакция от българските институции

Убиха заподозрян от ИДИЛ при акция преди срещата на върха на НАТО в Турция

Убиха заподозрян от ИДИЛ при акция преди срещата на върха на НАТО в Турция

Той е бил застрелян, докато съпругата му, също заподозряна във връзки с ИДИЛ, е била ранена и арестувана

Коментари (0)