5 Февруари, 2026

Киев: Минус още един вражески изтребител Су--34

Киев: Минус още един вражески изтребител Су--34

Това е поредният бомбардировач, свален от въоръжените сили на Украйна

Още един руски изтребител бомбардировач Су-34 е бил свален в източната част на Украйна, съобщава Укринформ, като се позовава на съобщение в Telegram от командващия ВВС на страната Николай Олещук.

"Минус още един Су-34 в източна посока! Вчера руските пилоти успяха да се измъкнат от нашите ракети, но това няма да е винаги така. Затова съветвам окупаторите да се виждат с близките си преди всеки полет, за всеки случай. Защото кой знае дали този път ще имат късмет или не“, написа той.

Командирът на ВВС благодари на всички за "свършената работа“, без да привежда допълнителни подробности за свалянето на руската машина.

Агенцията припомня, че сутринта на 17 февруари части на ВВС на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) унищожиха два руски изтребителя-бомбардировача Су-34 и един изтребител Су-35. Тези самолети са обстрелвали украински позиции със зенитни ракети.

Два дни по-късно ВСУ обявиха за свалянето на още два руски самолета. Според главнокомандващия армията генерал Александър Сирски са били поразени изтребителите-бомбардировачи Су-34 и Су-35С.

На 21 февруари ВВС унищожиха още един изтребител-бомбардировач Су-34. А на 23 февруари бе съобщено за свалянето на руски самолет за далечно радиолокационно откриване А-50.
Сподели:

Коментари (0)

Русия набира военни, далеч надхвърлящи нуждите за войната в Украйна, кога може да нападне Европа

Русия набира военни, далеч надхвърлящи нуждите за войната в Украйна, кога може да нападне Европа

По-рано в Берлин и други столици се смяташе, че Русия няма да може да заплаши НАТО до около 2029 г. С оттеглянето на Америка, Москва може да е готова за нова война много по-рано от очакваното досега, пише Wall Street Journal

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

ДНП настоява за конституционни промени, които да определят сръбския език като официален, както и за приемане на закон за гражданството, позволяващ двойно гражданство без право на глас за хората, които живеят в Сърбия, но са с произход от Черна гора.

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

"Ключовата разлика в подхода на Тръмп е готовността да разговаря с всеки, което е инструмент за прекратяване на конфликти“, отбеляза вицепрезидентът на САЩ