17 Юни, 2026

Втори фалстарт на делото срещу Божков за подбудителство към убийство и изнасилване

Васил Божков,

Следващата дата за заседание по делото е 16 декември

За втори път не успя да започне разпоредителното заседание по второто дело срещу Васил Божков в Софийския градски съд, предаде Дарик. Той е обвинен за опит за изнасилване на Мария Филипова, за подбудителство към умишлено убийство на Йордан Динов, Манол Велев и Бойка Стоянова.

По делото подсъдим е и Николай Станков. Той е предаден на съд за стрелбата срещу Йордан Динов.

Причината за незапочването на делото бе нередовна процедура по призоваване - на дъщерята на Йордан Динов, както и заради смъртта на майка му - в случая трябва да се приложи акт за смърт по делото.

Следващият опит за начало на разпоредителното заседание ще бъде направен на 16 декември.

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)