Сръбският президент Александър Вучич ще поиска от държавните власти да действат по всяко време и на всяко място по начин, който защитава реда и закона, като подчерта, че тези, които не го правят, ще бъдат "сменени", предаде агенция Бета.
„Онези полицаи, които не искат да защитят реда и закона, ще бъдат заменени, прокурорите, които не искат да го защитят, ще бъдат сменени“, закани се Вучич в разговор с граждани в Лесковац, в Южна Сърбия, по време на посещение в областите Топлица и Ябланица.
Президентът се изказа, че "много пари са влезли в Сърбия за осъществяване на цветна революция", но че няма да се откаже от политиката си, а ще "се бори още по-усърдно и по-енергично".
Вучич и други представители на правителството много пъти са наричали масовите протести „цветна революция“ и опит за събаряне на държавата.
„Цветни революции“ е името, с което са определени протестите, които свалиха авторитарните режими в бившите съветски страни.
Студенти, водещи протестите в Сърбия, настояват за промяна на системата и блокират повече от 60 университетски факултета из цялата страна.
Исканията на студентите бяха подкрепени от техните преподаватели, адвокати, актьори, фермери и други граждани. /БГНЕС
Още от Улицата
5 огнища на шап по дребните преживни в Европа: Призоваха да не се купуват животни оттам
Само в рамките на последната седмица са открити три нови огнища на шап в Словакия, недалеч от границата с Унгария
Кръгла маса на ПП-ДБ в парламента срещу насилието над животни: За строги законови промени
В срещата участваха повече от 50 представители на неправителствени организации, както и на държавните институции, отговорни за тези проблеми – МВР, МЗХ, БАБХ, МОСВ, Прокуратурата и др.
В село Бабинци бе открит новопостроения параклис „Свето Благовещение Богородично“
Светата обител е изградена от местния жител Асен Урманов, поздравителен адрес по повод празника изпрати кметът на община Тетевен д-р Мадлена Бояджиева