7 Април, 2026

Вучич спешно влезе в болница, посещението му за 9 май в Москва под въпрос

Вучич спешно влезе в болница, посещението му за 9 май в Москва под въпрос

Снимка: БТА

Сръбският президент внезапно се разболя по време на посещение в Съединените американски щати, след което поиска медицинска помощ и след преглед реши да се върне в Белград

Сръбският президент Александър Вучич е приет във Военномедицинската академия в Белград след завръщането си от САЩ, съобщи радио „Слободна Европа“.

Вучич внезапно се разболя по време на посещение в Съединените американски щати, след което поиска медицинска помощ и след преглед реши да се върне в Сърбия.

Сръбската телевизия RTS съобщи, че обществеността ще бъде информирана за подробностите в следващите дни.

Във Флорида президентът на Сърбия се срещна с бившия кмет на Ню Йорк Рудолф Джулиани, а беше обявено, че ще се срещне и с няколко представители на Републиканската партия.

В изявление пред журналисти преди пътуването Вучич заяви, че по време на посещението ще има две срещи с президента на САЩ Доналд Тръмп.

Специалният пратеник на американския президент Ричард Гренел пожела на сръбския президент всичко най-добро и изрази надежда, че всичко е наред.

„Всичко най-хубаво. Съжалявам, че не те видях, но се надявам всичко да е наред“, написа Гренел в социалната мрежа X.

Според по-ранни съобщения, след посещението си в САЩ, Вучич би трябвало да пътува до Москва, за да отбележи Деня на победата над фашизма на 9 май.

Той заяви, че „в никакъв случай няма да се откаже“ от това посещение, въпреки критиките от Европейския съюз за посещението му в Русия след нахлуването ѝ в Украйна.

Сподели:

Коментари (1)

  • 18:39, 3 Май, 2025

    Намери му цаката, хем вълкът сит, хем агпето цяло. Нито ЕС, нито п. ще му повярват, но може и да му вляДзат в положението. Въпросът е, как именно ще му вляДзат?

    Отговор
Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Системата автоматично разпознава и маркира обекти, което позволява идентифицирането на военните обекти и техника на САЩ за минути, а не часове

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

В интервюто за „Corriere della Sera" Крозето отиде още по-далеч, предупреждавайки, че конфликтът може да придобие още по-заплашителни измерения. Той припомни ядрените бомбардировки на Япония от 1945 г.

След заплахите на Тръмп Иран прекрати преговорите със САЩ

След заплахите на Тръмп Иран прекрати преговорите със САЩ

Според The New York Times в Иран хората в отговор на заплахите на Тръмп да унищожи инфраструктурата формират живи вериги по мостове и около електроцентрали