22 февруари
По време на гоненията християните погребвали телата на мъчениците в скрити места. По-късно чудесни изцерения указвали местата с останките на светите Божи служители. Така се случило и в град Евгения където били намерени мощите на неизвестни за църквата мъченици. Предполага се, че между тях били и телата на св. апостол Андроник и съпругата му Юния, за които споменава св. ап. Павел в Посланието до римляни и които той нарича свои сродници.
Още от Вяра и демони
Призовани от Светия Дух - историческо богослужение в Киево-Печерската Лавра
Ангелските песнопения за вечернята и утренята на празника бяха изпълнени от представителен византийски хор от Атина под диригентството на майстора протопсалт и музикоучител Дараваноглу
На този ден църквата почита Св. Прокопий, закрилникът на пчеларите
Днес имен ден отбелязват хората с имената Прокопи и Теофил. Свети великомъченик Прокопий живял по времето на едни от най-тежките гонения срещу християните, наложени от император Диоклециан.
Днес Православната църква чества Св. Неделя
Накрая я осъдили на посичане с меч. Преди изпълнение на наказанието, светата великомъченица с Божието име на уста коленичила и за всеобщо удивление отдала Богу дух.