4 Февруари, 2026

Взеха на подбив Доналд Тръмп - не знаел къде е Колорадо

Взеха на подбив Доналд Тръмп - не знаел къде е Колорадо

Доналд Тръмп

На митинг в Колорадо той направил объркващо изказване, което хвърли в смут медии и коментатори

Президентът на САЩ Доналд Тръмп стана обект на подигравки, след странно твърдение на митинг в Колорадо.

"Строим стена срещу имигрантите в Ню Мексико. Строим стена и в Колорадо. Красива, голяма стена, която наистина работи и не може да бъде прескочена, нито подкопана!", заяви Тръмп, цитиран от АФП и "Дарик".

Медии и коментатори определят изявлението му като объркващо, след като Колорадо е във вътрешността на Съединените щати и не граничи с Мексико, по чиято граница Доналд Тръмп обещава да построи стена срещу имигрантите.

Освен това, в Колорадо не се строи никаква стена, пишат американски медии. 

Сенатор Патрик Лехи се включи в стотиците шеги с изказването на президента в социалните мрежи.

Той пусна в Туитър карта, която е нарисувал сам. На нея щат Ню Мексико е изключен от Съединените щати, като границата вече минава покрай Колорадо, а първата дума на Ню Мексико е задраскана и вече пише само Мексико.



Сподели:

Коментари (0)

Топ-идиот! Пропагандист  №1 на Кремъл призова Русия да унищожи спътниците на Илон Мъск  с ядрено оръжие

Топ-идиот! Пропагандист №1 на Кремъл призова Русия да унищожи спътниците на Илон Мъск с ядрено оръжие

Владимир Соловьов добави, че в резултат на такъв ядрен удар Русия ще загуби и собствените си спътници, след което язвително отбеляза, че това не е страшно, защото „така или иначе изоставаме сериозно“ от САЩ

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Индийци спят по покриви, бягат от слон, убил 22-ма

Нападенията се случват близо до гората Чайбаса. Местните жители панически бягат от домовете си, защото слонът събаря стени и приема всички хора за заплаха.

Защо ли чешкият премиер Андрей Бабиш реши да си купи глобус?

Защо ли чешкият премиер Андрей Бабиш реши да си купи глобус?

Когато геополитиката изисква не само въображение, но и познание, особено ако си лидер на една държава