"Срещите на Нинова са част от предизборната ѝ кампания. Всички партии искат да бъдат добрички и да раздават пари на калпак. Освен това, имаше договорка между БСП и президента да се върне мандата след актуализация на бюджета". Това заяви социологът Юлий Павлов пред БНР.
"През следващите 2 месеца и половина има значение кой ще бъде виновен, че не се направи правителство. Всичко това обаче има слабо влияние над избирателите, както онова, което правиха партиите и преди последните избори. През 2013 г. Бойко Борисов вкара погрешна трактовка - че да спечелиш изборите означава да имаш най-много гласове. Да си победител означава да можеш да направиш кабинет. В момента има 3 центъра - ГЕРБ, ИТН, които си стоят сами, както и ДБ с ИБГНИ. Нито един от центровете на промяната не може да има мнозинство без БСП и ДПС. Как ще се развива обаче следващият парламент - не знам. Румен Радев го съветват хора, които не са особено в час. Те му размътиха главата, че машинното гласуване ще промени коренно нещата, но то само удари БСП. Някой размъти главата и на Корнелия Нинова с машинното гласуване", каза още Павлов.
Той допълни, че ако изборите са 2 в 1, ще има шанс да бъде избран на първи тур. Ако вотът обаче е разделен, президентът има нулеви възможности за втори мандат. По думите му, ДБ ще издигнат свой кандидат, за да покажат, че са обединители на десните избиратели. Павлов коментира и думите на Слави Трифонов, че трябвало да има правителство на всяка цена в следващия парламент. Според социолога то не е задължително да е с участието на ИТН.
Още от България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен