16 Януари, 2026

Задържаха 40 кг кокаин в "Студентски град"

Задържаха 40 кг кокаин в "Студентски град"

Близо 40 кг кокаин е открит при акция в столичния квартал "Студентски град", съобщиха от Софийската градска прокуратура.

Наркотикът е намерен в лека кола, собственост на 31-годишен мъж. Повдигнато му е обвинение за държане на наркотични вещества с цел разпространение в големи размери. Задържан е за 72 часа. Внесено е искане за определяне на мярката му за неотклонение „задържане под стража“, което ще бъде разгледано от съда в сряда. Дрогата е открита в неделя. При направен полеви тест тя реагирала на кокаин. Общото му тегло било 39 729,61 гр. Разследването по делото продължава.   
Сподели:

Коментари (0)

Германия изпраща призовки за набор на военослужещи

Германия изпраща призовки за набор на военослужещи

Писмата съдържат QR код и 16-цифрен код за достъп до онлайн въпросник, наречен „Военна служба“. Мъжете са длъжни да го попълнят за 4 седмици; участието е доброволно за жените.

Кошмар в София: Пожар взе живота на майка и двете й деца

Кошмар в София: Пожар взе живота на майка и двете й деца

В момента огънят е овладян, установяват се причините за трагичния инцидент

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.