23 Февруари, 2026

Семейството на близнаците напуска Цалапица

Семейството на близнаците напуска Цалапица

Снимка: БГНЕС

Хората в селото говорят, че в трагичния случай е замесен и бащата на близнаците

Семейството на близнаците от Цалапица се изселва от селото, съобщи кметът на селото Ивайло Данаилов, цитиран от Дарик. От първия ден, в който бе съобщено, че двете момчета са с обвинение в помагачество за смъртта на 24-годишния Димитър Малинов, семейството е напуснало къщата. Днес вече те са заявили с категоричност, че няма да се връщат повече в селото. Дори вече са се пренесли в друго населено място. Къщата ще бъде продадена, каза още кметът, цитиран от "Фокус".

Хората в селото говорят, че за трагичния случай е помагал дори бащата на близнаците.

"Разбира се, ние не можем да поискаме изселване на бабата и дядото на Рангел, които живеят на края на селото. Възрастните хора са там от години, а Рангел не е живеел постоянно при тях, а само ги е посещавал.

Кметът на селото отбеляза още, че на този етап протестиращите не настояват за оставка на регионалния директор на МВР, тъй като в негово лице те виждат човек, който се е намесил и е форсирал разследването.

Но искат оставката на шефа на РПУ Стамболийски главен инспектор Ангел Керпиев, който е неглижирал жалбата на родителите на изчезналия Митко. Той е началник на РПУ-то от 13 години.
Сподели:

Коментари (0)

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Да осветим ролята на Русия в българската вътрешна политика и безнаказаността за националните предатели от век и кусур насам

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

Пастор Ангел Пилев отбеляза, че  помощта, която изпраща на Украйна, е дело на народа на България, на свободомислещите българи

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

"Няма да подам оставка от ОС на ЦИК! Ще сърфирам по сълзите на тези, които ще са разочаровани, че не могат да правят нарушения на изборите" реабилитиран съм, не съм извършил нарушения", заяви той