27 Декември, 2025

Задържаха председателя на БСП в Карабунар

Задържаха председателя на БСП в Карабунар

Двамата със сина си са арестувани заради кражба на павета

Председателят на БСП в септемврийското село Карабунар Борис Джонев и неговият син са задържани в ареста за срок от 24 часа. Причината – кражба на павета от улица в селото. Сигналът е подаден на телефон 112 от кмета на Карабунар.

В късния следобед в сряда, при редовната инспекция на стартиралия ремонт на уличната мрежа в село Карабунар, кметът Иван Каменарски видял бял микробус с отворени врати, в който са натоварени павета, плочки и бордюри. Оказва се, че там са председателят на местната структура на БСП Борис Джонев и неговия син Костадин. По думите на кмета, веднага след подадения сигнал двамата разтоварили паветата и си тръгнали.

Каменарски допълни, че в дома на същите криминалистите открили и други плочки и павета на приблизителна стойност 2 000 лева. От полицията съобщиха, че в хода на работата по случая е установено, че мъжете са натоварили на микробуса общо 93 плочки, а в близост са приготвили за товарене още 202 каменни павета. Извършен е оглед от дежурна група при полицейското управление в Септември. Бусът и строителните материали са иззети, а двамата задържани са в ареста. По случая е образувано бързо производство под наблюдението на Районната прокуратура в Пазарджик.

От БСП обявиха, че това е опит за набеждаване и злепоставяне на баща и син Джоневи, както и на Стоил Павлов. Според социалистите тревожно е как в цялата тази, "съшита с бели конци“, история се използва държавната машина, респективно МВР, като репресивен орган и се внушават едни неистини, които влияят негативно върху авторитета и доброто име на трима граждани”. 
Сподели:

Коментари (0)

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Според обвинителния акт братята Вичентиевич, заедно с все още неизвестни лица, „след предварителна уговорка са поставили около 20 килограма експлозив в канала“. Те са активирали взривното устройство, предизвикало тежка повреда по конструкцията на канала

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция